Etiket: youtube kapatma

Internet Throttling: Yargı Denetimini, AİHM Mahkumiyetini, Global & Ulusal Kamuyou Eleştirilerini Def Etmenin Kolay Yolu

CaptureInternet Throttling/Daraltma: İspatı zor olduğundan yargı denetimi, global ulusal basın & kamuoyu eleştirisi ve suçlanma aşılıyor. Daraltmayı kim, nasıl yapıyor? Niye suç? Teknik ama sade olarak açıkladım. Savcılar ve düzenleyici kurum araştırmalı. Biz görevimizi yapıyoruz. Turk-Internet’te yayınlanan makaleme buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter Türk Hukuku'na uymak zorunda mı?

Twitter, Inc. Türkiye Cumhuriyeti hukukuna tabi mi? BTK’nın verdiği para cezasına uyarsa ne olur? Uymazsa Twitter kapatılabilir mi, yetkilileri tutuklanabilir mi?

Twitter, Inc. merkezi San Francisco, California, ABD olan ve hisseleri New York Borsası’nda işlem gören halka açık bir şirkettir.

Internet üzerinden kullanıcılarına, her biri 140 klavye vuruşu ile sınırlı olmak üzere postlar atmasına izin veren bir mikro-blog hizmeti ile 2015 Ocak ayında satın aldığı Periscope uygulaması ile iOS ve Android kullanıcılarına mobil gerçek zamanlı görüntülü veri akışı (canlı video) yayımlama hizmeti vermektedir.

Devamını oku

Digitals Sonbahar 2015

Teknoloji, Hukuk & İnsani Gelişim Paneli

Twitter Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Sayın Emine Etili ile teknoloji, hukuk ve insani gelişim tartışacağımız panel 27 Ekim, Salı günü. Kayıt ve program detayları için Digital Talks Sonbahar 2015 web sitesini ziyaret ediniz.

Bu seyrek gerçekleşebilecek önemli panele katılarak yapacağınız soru, yorum katkılarını da dikkate alarak kaleme alacağım konu ile ilgili makalemi Yeni Arayış’ta yayınlayacağım.

Tüm ilgilileri davet ederiz.

Tek Sayfada Tüm Açıklamalar: Google, Twitter, Facebook, YouTube Kapatmaları, Son Mevzuat Değişiklikleri

Ben 128 Mart – 7 Nisan tarihleri arasında yayınlanan makalelerim ve görüşlerim, tüm gelişmeleri bir bütün olarak değerlendirebilmeniz için aşağıda sunulmuştur.

New York Times, 7 April 2015, with contributions of Burcak Unsal & Prof. Yaman Akdeniz, Google Removes Links to Images of Slain Prosecutor in Turkey.

CNN Turk, 7 Nisan 2015,  Google ve YouTube Engellenmedi.

Hürriyet, 7 Nisan 2015, Twitter, YouTube ve Facebook’a Erişim Engeli.

Bugün, 7 Nisan 2015, Anayasa Mahkemesi Kararları’na Rağmen Sosyal Medyaya Kelepçe Taktılar

Posta, 7 Nisan 2015, Google O İçerikleri Kaldırdı. Ama Aramada Hala Çıkıyor. Peki Neden?

Hürriyet, 6 Nisan 2015, Twitter ve YouTube’a Yasak. Twitter ve YouTube  Kapatıldı mı?

Diken, 6 Nisan 2015, Sosyal Medyayı Karartan Kararın Tam Metni –  Hem Hukuka Aykırı Hem Uygulanamaz

Diken, 6 Nisan 2015, Artık Sosyal Medyada Her Paylaşım Tehdit Altında – BTK Online İhbar Hattı Tam Makalem

Your Middle East, 29 March 2015, Omnibus Bill Chains the Internet and the Streets in Turkey, Full Article

Cenk Sidar HurriyetDiken, 28 Mart 2015, Internet’e ve Sokağa Pranga Vurarak 2023 Hedefi Hayal! Torba Yasa, Internet Yasası, İç Güvenlik Paketi, Örtülü Ödenek – Tam Makalem

BGNNews, 26 March 2015, AK Party’s Avalance of “Insult” Cases Crushing Free Expression

Bugün, 26 Mart 2015, Cenk Sidar’ın Internet’teki Yazısına Başbakan’ı Eleştirdin Sorgusu

Milliyet, 23 Mart 2015, Bilişim Hukuku’nun Güncel Sorunları Konuşuldu